با سلام خدمت دوستان روشا گرافیک ، در این مقاله آموزش فتوشاپ می خواهیم به  آموزش مبحث پرطرفدار سفید کردن دندان در فتوشاپ بپردازیم.

قطعا سفید بودن دندان ها در تصویر به زیبایی عکسمان بسیار کمک می کند، با یک رتوش در فتوشاپ میتوانیم دندان های سفیدتری را در تصاویر داشته باشیم.

 

سفید کردن دندان ها

 

قدم اول : تصویر مورد نظرتون رو در فتوشاپ باز کنید و با استفاده از lasso tool ناحیه دندان ها رو select کنید، برای کم کردن ناحیه می توانید از lasso tool + alt  و برای اضافه کردن به ناحیه از lasso tool + shift استفاده کنید.

رتوش دندان در فتوشاپ

 

قدم دوم : از منوی بالا select and mask را انتخاب کنید تا به صورت خودکار صفحه ای برای شما نمایش داده شود، میزان feather و radius و transparency را مطابق شکل تغییر دهید.

رتوش دندان های زرد درفتوشاپ

سفیذ کردن دندان ها

 

قدم سوم : حالا در این قدم از سفید کردن دندان در فتوشاپ، این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

۱- از قسمت پایین سمت راست یک لایه جدید باز کنید

۲- آن را در یک گروه قرار دهید، با استفاده از کلید (Ctrl +G) یا همان آیکن پایین، بر روی گروه یک ماسک قرار دهید.

۳- سپس کنار آیکن گروه کلیک کرده و از قسمت پایین یک لایه روی گروه ماسک کنید.

در مرحله اول دقت کنید که ناحیه دندان را درست انتخاب کنید، چون این کار ها مربوط به رتوش دندان می باشد.

رتوش دندان

 

قدم چهارم : از قسمت پایین سمت راست یک لایه hue/saturation در داخل گروه و بالای لایه قبلی باز کنید و تنظیمات hue , saturation , lightness را مطابق شکل انجام دهید.

سفید کردن دندون ها

دندان های سفید

 

قدم پنجم :  از قسمت پایین سمت راست یک لایه curves در بالای hue/saturation باز کنید و مطابق شکل نمودار را به سمت بالا تغییر دهید تا روشنایی زیادی در قسمت دندان ها مشاهده کنیم.

سفید کردن دندان در 5دقیقه

سفید کردن سریع دندان

حالا روی لایه curves دوبار کلیک کرده تا صفحه layer style باز شود . در اینجا برای ایجاد سایه های کنار دندان با گرفتن کلید Alt+کلیک بر روی قسمت سفید underlying layer کلیک نموده تا به دو قسمت تبدیل شود در اینجا مطابق شکل نوار کشویی را تغییر دهید تا سایه های زیر و کنار دندان به خوبی دیده شوند برای طبیعی جلوه دادن می توانید opacity را به ۵۰% کاهش دهید.

سفید کردن دندان ها در ادوبی فتوشاپ

 

در قدم آخر از مقاله سفید کردن دندان در فتوشاپ، با گرفتن کلید های E+Shift+Alt+Ctrl یک لایه از کار های انجام شده بگیرید و با گرفتن کلید ctrl+shift+x و یا از قسمت filter> liquify وارد این قسمت شده و با ابزار warp اصلاحات بر روی دندان و لثه ها را انجام دهید.

روش سفید کردن دندان ها

امیدوارم که شمام بتوانید خیلی راحت و سریع دندان ها را در تصاویرتان سفید کنید.

 

منبع : مجله آموزشی طرهلو

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *