مهمترین کلیدهای میانبر نرم افزار ادوبی پریمیر CCاگر شما در حال خواندن این مطلب هستید، گمان بر این میکنیم که شما تدوین و یا تولید کننده محتوای ویدیو ای هستید. این می تواند فرایند واقعا سرگرم کننده باشد، اما همچنین می تواند مقدار زیادی از زمان شما را بگیرد! به همین دلیل است که ویراستاران ویدئو همیشه به دنبال راه هایی برای سرعت بخشیدن به روند خود هستند. بعضی از افراد ابزارهای جدیدی مانند دنده پالت (palette gear) را خریداری می کنند و یا به همین دلیل دیگران به بالا بردن پردازش کامپیوتری خود می پردازند. در پایان روز مهم سریعتر بودن است، به همین دلیل ما در این مطلب به ۱۰ کلید های میانبر مورد علاقه حرفه ای ها برای ویرایش سریعتر ویدیو در نرم افزار پریمیر پرو می پردازیم.

 

(CTRL on a PC = Command on a Mac)

(Alt on a PC = Option on a Mac)

 1. کار خود را ذخیره کنید (CTRL + S)

قبل از انجام هر کار دیگری، کار خود را ذخیره کنید! از تجربیات بدتری نسبت به از دست رفتن پیشرفت پروژه ای که روی آن کار میکنید چیزه دیگری نیست و اینکه برگردید و مراحل پروژه را دوباره انجام دهید. یک راه حل ساده این است که عادت کنید هر چند دقیقه یک بار با فشار دادن کنترل (CTRL) یا فرمان(Command) و “S” پروژه و مراحل انجام داده خود را ذخیره کنید.

 1. دکمه های شاتل (J، K، L)

هنگامی که در حال ویرایش ویدئو هستید، اکثر وقت شما صرف تماشای فیلم و یا فوتیج ها می شوید. این می تواند بررسی فیلم واردی (import) شما باشد، تماشای چگونه کلیپ در جدول زمانی به نظر می رسد باشد ، و یا پیش نمایش کل پروژه خود را هنگامی که شما آماده برای خروجی کرفتن هستید. خوشبختانه برنامه پیرمیر پرو یک امکانات در خود دارد که به شما کمک می کند تا متریال های خود را با سرعت دو برابر (یا سریعتر!) مشاهده کنید. با فشار دادن کلید “L”، می توانید فوتیج و یا فیلم خود را مشاهده کیند. در حالی که دارید کلیپ خود را مشاهده می کنید، هر بار کلید “L” را فشار می دهید، سرعت بازیابی متریال های کلیپ را افزایش می دهد. این می تواند نصف وقت شما را صرفه جوی تماشای فیلم هایتان کند. به طور مشابه، دکمه “K” فیلم شما را متوقف می کند و دکمه “J” یا سرعت را کاهش می دهد یا آن را معکوس می کند.

 1. یک نشانگر (M) اضافه کنید

اگر شما با یک تیم از مردم کار می کنید، احتمالا می دانید که ارتباط داشتن یک مورد کلیدی است. به همین دلیل است که اضافه کردن نشانگر به فیلم های خود می تواند فوق العاده مفید باشد. با استفاده از playhead خود را در یک مکان خاص، شما می توانید کلید “M” را به منظور ایجاد یک نشانگر در آن نقطه اضافه کنید. این کار به عنوان یک سیگنال برای همکاران دیگر شما عمل می کند که یک قطعه مهم از ویدیو وجود دارد که می خواهید آن را بشناسید. با دو بار کلیک کردن بر روی این نشانگر میتوانید به آن عنوان دهید، رنگ آن را تغییر دهید و حتی نظراتی دقیقتر بنویسید تا فرد بعدی ببیند و مطمئن خواهد شد که هدف آن چیست.

 1. فریم تطابق یا تطبیق (Match Frame) (F)

به سرعت پیدا کردن فیلم اصلی در جدول زمانی از کلیپ فعلی می تواند کار دشواری باشد . چه چیز بدتر از آن است که می خواهید نقطه ای را  درکلیپ اصلی پیدا کنید که فوتیج را از آن گرفتید. یکی از گزینه های این است که کلیپ را از جدول زمانی خود انتخاب کنید، آن را در مدیریت پروژه خود نشان دهید و سپس از طریق وی آن قدر بگردید تا سعی کنید مکان درست را در کلیپ پیدا کنید. اما آنچه که می تواند بسیار ساده تر باشد این است که Playhead را  بر روی کلیپ در جدول زمانی خود قرار دهید و کلید F را بزنید. این فریم دقیق را نشان می دهد که پخش کننده ی آن درون کلیپ اصلی در مانیتور منبع قرار دارد.

 1. بزرگنمایی و کوچکنمایی (- و +)

این یکی ساده است و واقعا می تواند شروع به بار کردن مقدار زمانی که شما با استفاده از آن ذخیره می کنید. به جای استفاده از مکان نما خود و کشیدن کشویی برای بزرگنمایی و کوچ کردن، شما می توانید به سادگی بر روی کلید “+” برای بزرگنمایی و کلید “-” برای کوچک کردن فشار دهید تا با مقدار کمی  این امر انجام شود، و در این کار با هر مونیتور قابل مشاهده و قابل تنظیم خودکار است. هر کلیک بر روی بزرگنمایی بزرگتر به نقطه ای ادامه می دهد که تنها چند کلیک می تواند چشم انداز شما را به شما نشان دهد.

 1. لینک بندی و بردات لیک از کلیپ ها (CTRL + L)

چه چیزی می تواند فوق العاده نا امید کننده باشد، زمانی که شما یک کلیپ به طور انحصاری در نظر گرفته شده برای تصاویری که یک کلیپ صوتی خالی به آن متصل است داشته باشید. همانطور که کلیپ خود را در اطراف حرکت می دهید، متوجه خواهید شد که صدای غیر ضروری را در هر مرحله از مسیر به همراه خود می کشد. خلاص شدن از شر واقعا آسان است زیرا شما می توانید کلیپ را انتخاب کنید و CTRL و “L” را فشار دهید تا صدا و تصویر را دو واحد جداگانه ایجاد کنید. برعکس، شما همچنین می توانید کلیپ هایی را که می خواهید با هم به عنوان یک واحد حرکت کند لینک کنید. با انتخاب این کلیپ ها و استفاده از کلیدهای مشابه شما می توانید این کلیپ ها را به صورت دیجیتال پیوند دهید.

 1. حرکت لایه بالا یا پایین (Alt + بالا / پایین)

کشیدن کلیپ های خود به لایه های جدید کار سختی نیست، اما هنگامی که آنها مانند انتظار شما کار نمی کنند، می توانند ناامید کننده باشد. این می تواند عناصری را به طور غیر ضروری برش دهد یا به اشتباه به جلو یا عقب در جدول زمانی برود. اگر از این میانبر ساده استفاده می کنید، از هر دو این مشکلات می توانید اجتناب کنید. با انتخاب کلیپ خود، کلید Alt (یا option) را نگه دارید و از کلیدهای پیکان بالا و پایین استفاده کنید تا یک لایه بالا و یا یک لایه پایین بروید. این یکی بسیار سرگرم کننده است برای اولین بار استفاده کنید!

 1. حرکت یک فریم (Alt + چپ / راست)

در طول فرآیند ویرایش، تغییرات بزرگی و تغییرات کوچک وجود دارد. در حالی که تغییرات بزرگی ظاهر و ظریف و قابل توجه است، تغییرات کوچک معمولا جایی است که نا امیدی پیدا می شود. این که کلیپ های خود را چند فریم در هر زمان حرکت دهید، یکی از کلافگی ها است. برای حرکت کلیپ ها به جلو یا عقب هر فریم در هر زمان، دکمه Alt را نگه دارید و از کلیدهای جهت دار چپ و راست برای حرکت کلیپ به جلو و عقب یک فریم در یک زمان استفاده کنید.

 1. افزایش صوت (G)

صوتی ضعیف یکی از بدترین مشکلات یک ویدیو است. یکی از ساده ترین راه برای جلوگیری از این است که مطمئن شوید صدای شما در حجم صحیح است. انجام این کار برای کلیپ های فردی در هر لایه می تواند شما را به چالش بکشد، به ویژه اگر به صورت دستی افزایش نوار لغزنده حجم آن را به اندازه کافی بلند نمی کند. آنچه واقعا می تواند کمک کند افزایش یا کاهش صوت است. فشاردادن کلید G به سرعت جعبه تنظیم صدا را می یابد که شما می توانید تغییرات کوچک یا بزرگ را ایجاد کنید.

 1. صادارات رسانه ها (CTRL + M)

این است! شما ویدیو خود را ساخته اید و آماده گرفتن خروجی آن هستید. چگونه می توانید به پنجره صادرات دسترسی پیدا کنید؟ شما می توانید با موس خود به File> Export> Media بروید یا به راحتی می توانید کنترل و “M” را فشار دهید. این شما را به پنجره تنظیمات صادرات می برد که در آن شما می توانید تنظیمات خود را تنظیم و بهترین خروجی امکان پذیر را دریافت کنید!

و به عنوان یک جایزه کوچک، ما می خواستیم به طور بالقوه میانبر مورد علاقه حرفه ای ها را در همه زمان ها به اشتراک بگذارید!

 1. لیست میانبرهای صفحه کلید (CTRL + Alt + K)

از همه میانبرهای صفحه کلید، شاید مفید ترین آن است که تمامی میانبر های کلیدی را به طور کامل در برنامه پریمیر پرو نشان می دهد. با انجام این کار نه تنها به شما تمامی کلید ها را به صورت بصری نشان می دهد، بلکه شما می توانید هر میانبر کلیدی را به صورت دلخواه آن را تنطیم کنید.

این می تواند نقطه ورود برای انعطاف پذیری بیشتر برای صرفه جویی در زمان در برنامه پریمیر پرو باشد.آن را امتحان کنید و ببینید که چه چیزی با شما مطرح می شود!

منبع

Motion Array

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *