ساخت و ویرایش فیلم های عروسی کار بسیار مهمی است. شما محصولی را تولید می‌کنید که دو نفر می‌خواهند تا بقیه عمر خود آن را حفظ کنند. به این معنی که آنها می توانند به خوبی تا ۵۰ سال بعد به تماشای آن بپردازند و خاطرات خوشحال کننده خود را ببینند. شما به عنوان ادیتور، باید یک ویدئوی با کیفیت داشته باشید که به آن افتخار کنید .
در اینجا پنج نکته برای کمک به شروع کار شما وجود دارد:


۱. بخش های بد را حذف کنید
دوربین هایی که فیلم های گرفته شده توسط آن ها متزلزل هستند برای تماشا خوشایند نیستند، بنابراین ، این قسمتها باید حذف شود. ۹۵ درصد از فیلم هایی که در مراسم عروسی گرفته شده باید حرفه‌ای به نظر برسد و قابل‌استفاده باشد . حتی یک ثانیه از ویدیو را هم که باعث می شود به نظر آماتور برسید حذف کنید. به خاطر داشته باشید، اگر یک کلیپ بد درست کنید، قرار است سال‌ها دیده شود.


۲. طول و زمان فیلم را کم نکنید
معمولا ما به عنوان ویرایشگر و ادیتور فیلم تلاش می‌کنیم که  زمان فیلم ها را کاهش دهیم ولی فیلم‌های عروسی برعکس هستند. این یک رویداد ویژه و یکی از مهمترین روزهای زندگی عروس و داماد است. تا جایی که می توانید با استفاده از افکت های زیبا و البته به جا و درست، خاطرات بیشتری به آنها بدهید . به طور حتم زوجین بعدا از شما قدردانی می کنند.


مهمانان را دریابید
بخشی از برنامه‌ریزی یک عروسی تهیه لیست مهمان‌ها است. برخی از مهمترین افراد در زندگی عروس و داماد، صدها و حتی هزاران کیلومتر فقط برای حضور در آن روز خاص، سفر می کنند. به آنها کمک کنید مهمانان را به یاد آورند و با قرار دادن چند عکس از آن ها در طول مدت فیلم، به خصوص اگر این لحظات شامل مهمان ‌هایی ‌شود که کاری را انجام می‌دهند که باعث خنده خواهد شد، یادگاری خوبی برای آنها بر جای بگذارید.


۴. در افکت ها زیاده روی نکنید
استفاده از افکت و فیلترها خوب هستند ، اما تنها زمانی که آن‌ها به مقدار کم و البته به جا استفاده می‌شوند . اگر همیشه از افکت ها و ترنزیشن ها استفاده ‌کنید ، این صحنه ها سریعا  ارزش خود را از دست می‌دهند و  آزاردهنده می شوند. اعتماد داشتن به قدرت تصاویر گرفته‌شده ، همراه با مهارت شما در کنار هم، برای ویرایش فیلم و استفاده از افکت ها برای بهبود آن کافی است.همچنین می توانید برای ساخت اسلایدشو های عکس از پروژه های آماده افتر افکت عروسی استفاده کنید.


۵. یک ساختار داشته باشید
اگربا یک فیلمبردار بزرگ کار می‌کنید . فیلم های زیادی دارید که باید با آنها کار کنید. ممکن است گیج کننده باشد، اما اگر شما یک ساختار و برنامه داشته باشید، بسیار ساده تر خواهد بود. ساختار شما باید کاملا خطی باشد: ورودی مهمانان ، مراسم، ساعت کیک، سخنرانی ها، غذا، مونتاژ رقص، و …. اگر شما با یک برنامه ریزی و الگو کار را انجام دهید، در نهایت یک ویدیوی بسیار عالی خواهید داشت.

 

منبع : جی اف ایکس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *